Jak plynul čas

  • 2009 – 2011 – intenzivní studium prastarých rukopisů z palmových listů ve střední Indii v Penukondě a meditačních technik na nich vyrytých
  • od roku 2010 – semináře a individuální sezení a předávání meditačních technik. Tenkrát ještě v obýváku na privátu.
  • 2016 – založení projektu Univerzita Duše a tvorba strhujících online programů – vznikly 3 ucelené roční programy, ve kterých studovaly stovky žen, otevření meditačního centra v Brně
  • 2020 – ukončení předávání duchovních technik prastaré Indie a začátek tvorby autentických programů zaměřených na meditace a zvládnutí životních výzev
  • od září 2022 se vracím po mateřské více do práce, využívám nyní nejnovějších výzkumů na poli vědy, opírám se o dlouholeté zkušenosti při vedení a motivace lidí a nadále mě fascinuje práce s myslí, kritické myšlení i meditace. Učím převážně techniky zvládání manipulace a posílení mentální kapacity a pořádám obrovské vedené meditace pro stovky lidí.

pro ty, kteří by si chtěli POČÍST něco z osobní roviny:

Jmenuji se Barbara Šušková a již více jak 10 let učím druhé meditovat a zvládnout svou mysl.

Meditace mě provázejí celým životem, ale významně od roku 2009, kdy jsem poprvé odletěla do Indie se učit meditační techniky z palmových listů. To jsem byla ještě na gymplu a potýkala se s úzkostmi a strachy, na které jsem marně hledala lék či aspoň odpověď.

Vydržela jsem. Hodiny denně v neskutečné disciplíně jsem meditovala a zkoumala sama sebe. Kdo jsem, kam jdu a co je mým úkolem v této dekádě – co tu mám pochopit. Postupně jsem rozpouštěla jeden blok po druhém, mé prvotní strachy a úzkosti jsem vycvičila v maličkaté opičky a dovolila jsem jim odhopsat na druhou větev v mé mysli – na tu, odkud na mě aspoň nebudou padat kokosy :D, naučila jsem se být velice citlivá a naučila se, kdy mi energie odchází, kdy dochází a jak se vyhnout velkým výkyvům, kdy jeden den je mi úžasně a druhý den přichází propad. Meditace nás totiž vedou k harmonii, ne extázi, ale k vnitřnímu klidu a to je lepší než veliká horská dráha. Ale to člověk ocení až po letech. Pomalu se mi také začalo uzdravovat tělo. Všechny chronické vážné problémy odezněly. Skončil úporný ekzém, astma i další autoimunitní úmornosti. Jasně, stále mám tělo, které je velice vnímavé a křehké a musím ho více opatrovat a mnohdy ještě škobrtne, ale už ho cítím a vím, co potřebuje.

V této době jsem na sobě intenzivně makala, meditacemi trávila i 3 hodiny denně a jasně jsem věděla, co chci v životě mít pevné a vyřešené co nejdřív a tak jsem k 20. narozeninám svému muži dávala vytoužené dvě čárky na těhotenském testu. Další dobrodrůžo před náma!

Byli jsme nejšťastnější a nejmladší pár v brněnské porodnici uprostřed třeskuté zimy roku 2012.

V té době jsme již oba studovali vysokou. Protože na mé alma máter, na Vysoké škole ekonomické v Praze mi studijní referentka v těhotenství oznámila, že VŠE je nejprestižnější vysoká škola v republice a studentky zde nemohou využít dálkového studia, protože vědí, že mateřství se dá plánovat, ukončila jsem zde studium. I když můj manžel ještě mnoho dalších let každé ráno vstával před úsvitem, naskočil do autobusu na brněnském nádraží, aby se opět před půlnocí mohl za námi přitulit v posteli po celém dni v Praze a ráno zase vyjet zpět. Když byl synovi rok, vybrala jsem druhou nejlepší školu podle žebříčku, který tenkrát vyšel v hospodářkách – Mendelu v Brně, navíc jsem to měla pár minut chůze. Tenkrát otevírali dálkově jen jeden ekonomický obor se specializací Výpočetní technologie a algoritmizace. Promovala jsem jediná, do druháku postoupili z celé auly jen dva a nedokončil to mimo mě nikdo z mého ročníku, v porovnání s VŠE to prostě bylo opravdu těžký. Pochopila jsem ale, že se správnou disciplínou zvládneš úplně vše i lineární programování hihi.

V roce 2016 jsem spustila projekt s názvem Univerzita Duše a začala vyrábět strhující online programy, kterými za tu dobu prošly stovky žen.

Od té doby jsem

  • Cestovala se ženami na meditační místa po celém světě
  • Učila techniky meditací
  • Provázela ženy transformací
  • Podporovala v růstovém nastavení mysli

A od roku 2019 mám o jednu velkou maličkou radost doma víc..

Moje druhá radost – dcera Sára se narodila v létě 2019

V roce 2020 jsem udělala jedno z nejtěžších rozhodnutí. Přestala jsem učit prastaré techniky, které jsem roky studovala v Indii. Od té doby všechno, co předávám přichází přímo skrze mě. Využívám nyní nejnovějších výzkumů na poli vědy, opírám se o dlouholeté zkušenosti při vedení a motivace lidí a nadále mě fascinuje práce s myslí, kritické myšlení i meditace. Učím nyní převážně techniky zvládání manipulace a posílení mentální kapacity a pořádám obrovské vedené meditace pro stovky lidí. Nejbližší akce najdete v kalendáři akcí. Budu se těšit na viděnou.